Danışma ve pazarlama +90 537 441 0896
                                                +90 533 316 6820

Ekstrasol

Yağlı Tohumlarda Ekstrasol

YAĞLI TOHUMLARDA (AYÇİÇEK, KANOLA, SUSAM, PAMUK ) EKSTRASOL KULLANIMI

Yağlı tohumlarda EKSTRASOL kullanmamızın amacı; daha fazla ürün almak, ürünümüzün yağ oranını arttırmak ve topraklarımızın organik değerlerini arttırmaktır.

Çiftçimizin en büyük sorunları girdi maliyetleri ve bunun ardından pazarlama fiyatlarıdır.

EKSTRASOL, birim alandan daha fazla ürün alınmasını ve ürünün yağ oranını arttırarak fiyatının da artmasını sağlayarak çiftçimizin kazancını arttırmaktadır.
İyi bir gübreleme için mutlaka toprak analizi yapılmalıdır. Toprak analizi gübre maliyetini azaltır.

Düzenli EKSTRASOL kullandığımızda toprağın organik yapısı iyileşir. Periyodik olarak da suni gübreleri %10 - %20 - %30 , Azotu da %50 ‘ ye kadar azaltmamızı sağlar. (Alınan ürün miktarında ve kalitesinde azalma olmaz)

EKSTRASOL uygulaması şu şekilde yapılır:
1 Litre EKSTRASOL – 5 litre su karışımı 1 ton tohuma püskürtme yapılarak karıştırılır.Ekstrasol ile kaplanan tohumlar en fazla 20 gün içinde ekilmelidir.Ekstrasol tohumların sıcaklığa, soğuklara ve kuraklığa karşı strese girmesini engeller. İyi bir çimlenme sağlayarak güçlü bir kök yapısı oluşumunu sağlar. Hastalıklara karşı daha fazla dayanıklılık sağlar.

Bitkiler 2-4 yaprak fazına geldiğinde dönüm/ dekar’ a 200 ml EKSTRASOL gelecek şekilde su ile karıştırarak mevcut makine ile pulvarize edilir. 10-15 Gün sonra yine aynı dozda Ekstrasol gübrelemesi yapılır.

 

Ürün 7-10 gün önce olgunlaşır ve hasada gelir.
Yapılan denemeler ve kullanımlarda, dönüm/ dekar’da 50-80 kg ürün artışı, 2-5 puana kadar da yağ oranı artışı görülmüştür.